1-3 марта 2017

15 - ая Международная
специализированная выставка

Место проведения:

МВЦ, КИЕВ
БРОВАРСКОЙ ПРОСПЕКТ 15

НОВОСТИ

Державне агентство автомобільних доріг України офіційно приєдналося до міжнародної Ініціативи із прозорості у будівельній галузі (CoST)

Державне агентство автомобільних доріг України офіційно приєдналося до міжнародної Ініціативи із прозорості у будівельній галузі (CoST)

6 листопада 2013 року Державне агентство автомобільних доріг України офіційно приєдналося до міжнародної Ініціативи із прозорості у будівельній галузі (CoST). Співпраця представників Укравтодору та представників Секретаріату CoST велась з початку 2013 року. Секретаріат CoST офіційно прийняв план впровадження програми CoST в Україні.

Загальна інформація про програму CoST. За інформацією Світового банку CoST – це неурядова неприбуткова організація, орієнтована на підвищення ефективності витрачання коштів на інфраструктурні проекти за рахунок поліпшення прозорості процесу реалізації проектів будівництва, участь у якій не вимагає жодних фінансових зобов’язань держави чи її органів щодо виконання міжнародної програми CoST або сплати членських внесків. Наразі CoST перебуває в процесі реєстрації в Великобританії. Участь у CoST означає добровільне зобов’язання приєднатися до багатонаціональної ініціативи, яка має за мету з’ясувати у який спосіб можна підвищити рівень прозорості та підзвітності державних проектів у галузі будівництва і забезпечити вищу ефективність і кращі результати інвестицій у державну інфраструктуру. Подаючи заявку на приєднання до CoST уряди держав зазначають своє прагнення посилити прозорість і підзвітність у секторі будівництва та намір дотримуватися принципів CoST, зобов’язання принаймні однієї державної установи, яка здійснює закупівлі, взяти участь у початковій реалізації програми та залучити до неї приватний сектор і громадське суспільство, а також підтримувати тісні зв’язки із закордонними учасниками цієї програми та обмінюватись інформацією впродовж часу реалізації програми. 

Зміцнення прозорості та підзвітності в державному будівництві приносить вигоди як внутрішнього, так і міжнародного характеру:

1) стримування неефективного управління та корупцію;

2) зменшення ризиків для громадської безпеки внаслідок поганих практик будівництва;

3) створення справедливих умов конкуренції за контракти та збільшення потоку прямих іноземних інвестицій та фінансування розвитку в будівельну галузь країни.

Підтримка з боку Світового банку. Світовий банк підтримує приєднання України до CoST, оскільки, на їх думку, Україна матиме велику користь від участі у CoST.Він створює однакові правила для всіх, що матиме позитивні наслідки для споживачів будівельних робіт завдяки посиленню конкуренції. 

Пілотним проектом для впровадження програми CoST планується зробити другий спільний із Міжнародним банком реконструкції та розвитку «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху», в рамках якого здійснюється покращення транспортно-експлуатаційного стану міжнародної автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці від м. Лубни до м. Полтави. 

Приєднання до такої міжнародної ініціативи не несе за собою фінансових зобов’язань України та ще раз підтверджує відкритість та прозорість у співпраці із потенційними інвесторами і міжнародними фінансовими організаціями.

До того ж приєднання до програми CoST свідчить про довіру МФО. Під час впровадження програми CoST в Україні буде створена єдина інформаційна система, в якій буде відображена інформація про хід реалізації пілотного проекту, а саме: хід проведення тендерних процедур, інформація по виконанню контактів тощо.



Все новости